Adobe Photoshop – bevezető


A Photoshop egy olyan program, amibe az ember könnyen beleszerethet. Úgy gondolom, hogy a mai modern, számítógépes világban, ahol az Internet szinte már minden média fölé kerekedik, lehetetlen figyelmen kívül hagyni a számítógépes grafikákat. Rengeteg szemet gyönyörködtető illusztrációt, érdekes feliratot, szinte már valódinak tűnő gombot találhatunk egy-egy Internetes barangolásunk során. Ahhoz, hogy valaki saját gépével valami hasonló, szemkápráztatóan látványos grafikát készítsen feltétlenül Photoshoppal érdemes kezdeni.

A Photoshop persze ennél jóval sokoldalúbb, egy profi képszerkesztő program. Fényképeket, beszkennelt ábrákat lehet szerkeszteni, montírozni. Tökéletesen alkalmas lehet például arra, hogy kedvenc tanárunk fényképéből a legtöbbet hozzuk ki. Ügyelve persze arra, hogy ragyogjon a tekintete, és tökéletes legyen az összhatás. Sok olyan érdeklődő van, aki egyelőre nem érez elég ügyességet magában ahhoz, hogy belemerüljön a képszerkesztés világába, pedig csak elkezdeni kell, és a többi már megy magától. Én ehhez szeretnék egy kis segítséget nyújtani, egy-egy látszólag bonyolultabb fogás minden egyes lépését leírva, valamint maguknak a szűrőknek a bemutatásával. A szakdolgozat célja nem a Photoshop program teljes körű bemutatása, hanem célirányosan a szűrők működésének, lehetőségeinek ismertetése. Ezen felül egy kis gyakorlati jártasság szükséges és mindenki haladhat tovább saját ízlésének megfelelően

A cd-n található szakdolgozat.exe fájl egy a Macromedia Director nevű programmal készített prezentáció, aminek segítségével nyomonkövethetőek azok, amiket itt a dolgozatban megemlítek. Ha olyan helyre érek, aminek az elképzeléséhez tudok képi segítséget adni, zárójelbe egy „CD” feliratot teszek. Ez azért lényeges, mert maga a nyers leírás nem hiszem, hogy önmagában lenne annyira érdekes, hogy nekilássunk elkészíteni Photoshopban. Azt remélem, hogy az ott látott képek lesznek olyan érdekesek, hogy bárki szívesen nekiálljon tanulmányozni a leírásokat. Az egérrel „kattintva” mindenki könnyen eligazodhat a programban. A CD-ről még annyit, hogy a prezentációban szereplő képek külön is megtalálhatóak egy a dolgozathoz hasonló könyvtárszerkezetben.

Hozzászólások